Yaptığınız hiçbir iyilik karşılıksız kalmaz!

Çocuklar için yazılan kitaplar, ebeveynler, eğitimciler ve tabii ki yayınevleri açısından da son derece önemlidir.

Beyaz Balina Yayınları 2000 yılında yayın hayatına başlayan ve zaman içinde hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyen, son zamanlarda da bir çok kitabıyla çocukların dünyasına damga vurmuş bir yayınevi.

Modern klasikleri olan, külliyatında yaşamın gerçeklerini yansıtan edebi eserler ve kültürel, kişisel gelişime katkı sağlayan kitaplar basıyorlar. Tebrik ediyorum, sıkı bir şekilde takip ediyor ve tavsiye ediyorum. Kocaman bir alkış…

Hafta sonu heyecan verici bir kitabı geçti elime.

 

Küçük Gece KedisiSonja Danowski tarafından yazılmış ve nakış gibi bezediği resimleriyle duygu yüklü bir dostluk öyküsü olmuş.

Çalısmalarında resimli kitaplara özel önem vermiş bir yazar. Kitabı elinize alır almaz tüm bu yazdıklarımı hissediyorsunuz zaten. Beni etkileyen bir yanı da insanın içini ısıtan hikâyesi ve her yaştan hayvanseverin kalbinı fethedecek muhteşem görselli bir eser oluşu.

Kitabımızın kahramanı TONI, hayvan barınağı yararına düzenlenen yardım kampanyasına geceleri beraber uyuduğu oyuncaklarını bağışlamasıyla başlar ve gelişir. Zaman zaman çok acıklı olay örgüsüyle ve sürpriz şekilde sonlanan finaliyle sevgi, iyilik, yardımlaşma, fedakârlık ve tabii ki ödül temalarıyla dramatik yapıyı sistemli şekilde inşaa eder.

Özellikle okul öncesı ve ilkokul 1., 2. sınıf öğrencilerinin mutlaka okumasını tavsiye edeceğim harika modern klasik bir eser olmuş.

Unutmadan bir kocaman alkış da çeviren Zehra Aksu Yılmazer’e. Okurken sadece satırlar arasında kaybolmayacak resimlerden de etkileneceğiniz bu kitabın tanıtım yazısının tarafımdan yazılması beni çok mutlu etti.

Herkese iyi okumalar…

 

  • Küçük Gece Kedisi – Sonja Danowski
  • Beyaz Balina Yayınları
  • Çeviri: Zehra Aksu Yılmazer
  • 44 Sayfa

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir